Ból w klatce piersiowej. Co może oznaczać?

Ból w klatce piersiowej potrafi nas nieźle wystraszyć. Może on krępować nasze ruchy i utrudnić nam wykonywanie codziennych czynności. Jeżeli nie znamy jego przyczyny, to możemy mieć całkiem niezłą zagadkę. Choć zwykle nie jest on szczególnie groźny, warto skonsultować się ze swoim lekarzem.

Ból w klatce piersiowej a serce

Gdy bolą nas okolice klatki piersiowej, zaczynamy się obawiać o nasze serce. W końcu tam jest ono zlokalizowane. Musimy jednak umieć rozpoznać, czy to faktycznie nasz miłosny narząd domaga się interwencji czy nie. Na co zwracać uwagę?

Jednym z kluczowych kryteriów jest relacja między bólem a poruszaniem się. Jeżeli klatka piersiowa boli nas podczas poruszania, to znaczy, że problemy z sercem możemy wykluczyć. Gdyby to był ból serca, to byłby on niezależny od ruchu. Nie dzwońmy więc po karetkę i mówmy, że chyba mamy zawał.

Zgłoś się do lekarza rodzinnego

Mimo że ból w klatce piersiowej nie oznacza zagrożenia życia, to nie powinniśmy go ignorować. Najlepiej zrobimy, jeśli zgłosimy się do lekarza rodzinnego i wszystko mu powiemy. Dzięki jego wiedzy eksperckiej uda nam się zrozumieć, skąd się ból wziął i jak sobie z nim poradzić.