Czego nie jeść na śniadanie?

„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia”. Każdy z nas słyszał tę ludową mądrość i jest w niej naprawdę dużo prawdy. Dzięki śniadaniu mamy siły na resztę dnia, a nierzadko wpływa ono na nasze ogólne samopoczucie. Pojawia się jednak pewien problem. Nie zawsze wiemy, co dokładnie powinniśmy rano jeść i dlaczego określony wybór jest dobry albo zły.

Sama wiedza o tym, co warto jeść nie wystarczy. Dobrze jest też umieć rozpoznawać te niezdrowe produkty, które mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na nasz organizm. Niestety nie uczą nas o tym w szkołach, a przynajmniej nie do tego stopnia, żebyśmy umieli korzystać z tej wiedzy w życiu codziennym.

Czy płatki śniadaniowe naprawdę są śniadaniowe?

Wszyscy znamy produkty, które potocznie nazywamy „płatkami śniadaniowymi”. Pytanie tylko, czy one faktyczne mają coś wspólnego ze śniadaniem. Otóż jest kilka powodów, dla których możemy skreślić je z naszego śniadaniowego menu.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że w śniadaniu nie może być zbyt dużo cukru. Najlepiej jeśli w ogóle zrezygnujemy ze słodkich rzeczy rano. Typowe płatki kukurydziane same w sobie wydają się nie być wcale słodkie. A jednak wystarczy spojrzeć na ich skład. Zobaczymy, jak wiele cukru znajduje się w 100 gramach.

Skoro już wiesz, czego nie należy jeść, to warto zainteresować się tym, co warto. Wejdź tutaj, aby poznać przepis na naprawdę zdrowe i – co równie istotne – szybkie śniadanie.

Przestań jeść parówki!

Jednym z częstszych dań na polskich stołach rano i wieczorem są parówki. Najczęściej jedzone z chlebem i keczupem. Nie ma się co dziwić, że często po nie sięgamy. Nie są drogie, a przygotowanie ich, to zaledwie kilka minut.

Wygodę możemy jednak przypłacić zdrowiem. Parówki nie są najlepszym wyborem, jeżeli chcemy być osobami dbającymi o siebie. Jest wiele badań, które pokazują, że przetworzone mięso jest dla nas szkodliwe. Według niektórych z nich, spożywanie go może nawet zwiększyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.

Jeśli więc lubimy mięsne posiłki, to starajmy się wybierać mięso dobrej jakości. Najlepiej nieprzetworzone. Jeśli przerzucimy się z parówek na prawdziwe mięso, to szybko zobaczymy różnicę w naszym zdrowiu i samopoczuciu.