imbir

Imbir przed podróżą. Sposób na walkę z chorobą lokomocyjną

Imbir przed podróżą. Sposób na walkę z chorobą lokomocyjną

Imbir to znana nam wszystkim przyprawa, którą często spotykamy w kuchni azjatyckiej. Dodaje ona nieco pikantności do naszego dania i ma naprawdę intensywny smak. Nie zapominajmy jednak, że ma ona też inne właściwości. Bardzo często znajdziemy tę roślinę w lekarstwach na niestrawność takich jak krople żołądkowe. Wiele osób pije wyciąg z imbiru przed podróżą, aby uniknąć nudności. Czy można jednak zrobić to w sposób tradycyjny i zjeść taki imbir na surowo?

Jak zażywać imbir przed podróżą

Imbir można jeść na surowo, można kroić świeży albo ususzyć i zmielić. Zażycie go może być dobrym pomysłem przed podróżą, jeśli cierpimy na chorobę lokomocyjną. Jak go spożyć, żeby uniknąć dyskomfortu? Korzeń ten jest bardzo cierpki i ostry w smaku, więc pogryzienie go może być nieprzyjemne. Dlatego lepszym sposobem jest ukrojenie sobie plasterka i ssanie go przed lub podczas jazdy.

Inną opcją jest zalanie go wrzątkiem i wypicie naparu. Najlepiej jest połączyć go z miętą czyli dodaj kawałek imbiru do herbatki miętowej przed zalaniem wrzątkiem. Parzyć powinniśmy pod przykryciem, a kiedy po 10 minutach odkryjemy nasz napój, będziemy mogli zrobić naszemu żołądkowi dużą przysługę. Swoją drogą smak mięty i imbiru bardzo dobrze się kombinuje, więc można się takiej mikstury napić nawet bez problemów żołądkowych.

Wyciąg z apteki

Oczywiście, jeśli smak imbiru nas bardzo odstrasza, to możemy sięgnąć po gotowy preparat w aptece. Czasem pojawi się on w formie kropli żołądkowych a czasami w kapsułkach lub tabletkach. Wtedy przed jazdą powinniśmy zażyć taką dawkę, jaką sugeruje nam opakowanie. Ewentualnie możemy też poprosić o rekomendację farmaceutkę.

Inne składniki jakie zawierają takie preparaty to na przykład mięta albo rumianek. Zioła te są od wieków znane jako skuteczne w walce z niestrawnością. Można więc oczywiście kupić taki produkt bez obawy o jego skuteczność. Jeśli nasza choroba lokomocyjna jest naprawdę poważna, to lepiej jest jednak zaopatrzyć się w taki środek, który zawiera substancję aktywną. Przykładem jest dimehydrynat, obecny w popularnym Aviomarinie. Lepiej jednak użycie go skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każda substancja czynna może mieć swoje przeciwwskazania.