Jak leczyć ból gardła domowymi sposobami?

Ból gardła potrafi być bardzo nieznośny, szczególnie u dzieci. Niszczy on naszą przyjemność z jedzenia, bo każde przełknięcie powoduje ból. Mimo że koncerny farmaceutyczne oferują nam bardzo wiele różnych specyfików, to tak naprawdę jesteśmy w stanie wyleczyć bolące gardło w domowym zaciszu.

Wszyscy znamy przecież stary dobry syrop z cebuli, który swego czasu robili nam rodzice. Nie jest to jakaś sztuczka znachorska, a autentycznie działająca metoda.

Lody

Z bólem gardła bardzo dobrze radzą sobie lody. Kiedy jemy coś bardzo zimnego, to mamy wrażenie, że gardło nam zamarza. Oczywiście nie staje się ono kostką lodu, ale faktycznie powoduje to znieczulenie. Jeśli więc kupimy sobie lody na patyku i szybko zjemy je po wyjściu ze sklepu, to na pewien czas będziemy czuć ulgę.

Pamiętajmy, że leczenie doraźne nie wyleczy infekcji

Istnieje wiele sposobów na uśmierzenie bólu, ale one wcale nie zakończą problemu całkowicie. Nawet jeśli uda nam się złagodzić ból gardła, to infekcja wciąż będzie. W większości przypadków wystarczy ją przeczekać. Jeśli jednak utrzymuje się zbyt długo, to powinniśmy sięgnąć po opinię lekarza.