odleżyny

Kto potrzebuje materaca przeciwko odleżynom?

Bywa tak, że kiepski stan naszego zdrowia zmusza nas do tego, abyśmy zaopatrzyli się w specjalny sprzęt rehabilitacyjny. Niektóre przypadłości są na tyle lekkie, że sprzęt ten jest jedynie drobną pomocą w codziennym życiu. Bywa jednak tak, że pacjent jest już całkowicie zdany na pomoc innym, a jego sprawność ruchowa jest bliska zeru. W takim przypadku nie wystarczą kule czy rotory, ale potrzebny jest pełnym osprzęt. Jednym z jego elementów jest łóżko ortopedyczne wyposażone w specjalny materac, który ma na celu zapobiec odleżynom. Odleżyny nie są ani przyjemnym widokiem ani komfortem dla chorego i mogą bardzo utrudnić życie.

Dla kogo są takie łóżka?

Łóżka przeciwko odleżynom potrzebują osoby o leżącym trybie życia. Dotyczy to osób cierpiących na takie schorzenia jak stwardnienie rozsiane. Odleżyny potrafią być naprawdę uciążliwe i lepiej zapobiec im zawczasu. Dlatego właśnie chorym zapewnia się specjalne łóżka, na których znajdują się materace przeciwodleżynowe. Dzięki nim pacjenci mogą sobie pozwolić na względny komfort i bezpieczeństwo. Łóżka takie na stanie mają wszystkie DPS-y i inne placówki, gdzie przez długi czas znajdują się starsi i chorzy ludzie

Jak zdobyć odpowiednie łóżko i materac?

Jeśli spojrzymy na ceny takiego sprzętu, to szybko zauważymy, że za taką kwotę jesteśmy w stanie kupić dobry komputer. Nie ma się co załamywać, ponieważ osoby chore mają szansę refundację. Jeżeli ktoś z naszych bliskich ma wysoki poziom niepełnosprawności (a sam fakt potrzeby takiego łóżka już o takim poziomie świadczy), to powinniśmy poprosić lekarza rodzinnego o wypisanie zamówienia. Z takim zamówieniem udajemy się do sklepu medycznego i kupujemy potrzebny nam materac. Samo łóżko już jest prościej zdobyć, ponieważ można je wypożyczyć. Najczęściej takimi wypożyczalniami zajmuje się państwowa opieka społeczna, choć nierzadko trzeba sobie trochę poczekać w kolejce. Kiedy jednak już dojdziemy do swojego miejsca i będziemy mieć okazję wypożyczyć taki sprzęt, to będziemy mogli to zrobić całkowicie za darmo.