nawadnianie się

Nawadnianie się jej bardzo ważne. Oto kilka powodów

Nawadnianie się jest niezbędnym elementem dbania o zdrowie

Nawadnianie się powinno być stałem punktem naszego programu dbania o siebie. Wszyscy składamy się w dużej mierze z wody i dlatego nie możemy pozwolić na to, aby było jej za mało. Nie chodzi tu tylko o samą ilość wody, ale też o jej odpowiednie dostarczenie do poszczególnych obszarów ciała. Zadbać o to można poprzez zmianę nawyków lub sięganie po odpowiednie kosmetyki. Spójrzmy sobie na kilka istotnych zalet regularnego i zdrowego nawadniania się.

Ochrona przed suchą skórą

Duże zapotrzebowanie na wodę ma nasza skóra. Dlatego wiele osób stosuje różnego rodzaju kremy i żele, mające na celu nawilżenie skóry. Jeżeli to zaniedbamy, to może się okazać, że nasza skóra stanie się niebezpiecznie sucha. Wtedy pojawiają się na niej zaczerwienienia albo nawet rany. Dochodzi też do denerwującego swędzenia. Czasem w takiej sytuacji konieczna jest wizyta u dermatologa, ale najczęściej da się temu zapobiec.

Wystarczy pamiętać o kilku nawykach, takich nie jak niespędzanie zbyt długiego czasu pod prysznicem. Mogłoby się wydawać, że prysznic powinien sprzyjać nawodnieniu, ale tak nie jest. Nasze mycie się powinno więc trwać ok. 10 minut. Jeżeli chcemy zadbać o zdrową skórę, to lepiej odpuśćmy sobie długie kąpiele (choć wiemy, że są niezwykle relaksujące). Jeżeli chodzi o kosmetyki, to nie musimy od razu brać żadnych mocnych środków na receptę. Świetnie sprawdzają się tu naturalne produkty zawierające takie składniki jak miód albo aloes.

Zdrowy kręgosłup a nawodnienie

Woda ma również ważny wpływ na zdrowie naszego kręgosłupa. Często bywa tak, że bóle pleców wiążą się częściowo ze zbyt słabym nawodnieniem. Dlaczego? Jak każda inna część w naszym ciele musi on funkcjonować poprawnie, a jeśli kręgi wysychać, to zwiększa się ryzyko, że zaczniemy odczuwać regularnie i mocne bóle. Ale co to znaczy nawodnić kręgosłup? Otóż nasz kręgosłup nawadnia się najbardziej podczas snu. Im mniej śpimy, tym gorzej regenerują się nasze kręgi. Dlatego jeżeli chcemy być silni i zdrowi, to powinniśmy zapewnić sobie odpowiednią ilość snu.