Pielęgnacja twarzy nie jest niemęska

Jednym z elementów codziennego dbania o siebie jest pielęgnacja twarzy. Niestety bardzo często zaniedbują ją panowie, którzy uważają, że stosowanie kremów jest niemęskie. Ograniczają się więc do codziennego (albo i nie) golenia, a kosmetykach zapominają. To zdecydowany błąd.

Męskość oznacza dbanie o siebie

Stereotypowy mężczyzna chodzi niedogolony, nosi stary t-shirt i ciągle ma wory pod oczami. Wcale jednak nie jest prawdą, że jeśli zaczynamy dbać o zdrowie i urodę, to stajemy się mniej męscy. Wręcz przeciwnie. Powinniśmy dbać o siebie, jeśli chcemy robić dobre wrażenie na nowo poznanych osobach.

Zdrowie fizyczne a psychiczne

Dbanie o swoje aspekty psychiczne jest również ważne z perspektywy naszej psychiki. Jeśli lepiej wyglądamy, to zaczynamy się także lepiej czuć. Przestajemy mieć kompleksy związane z naszym wyglądem i coraz lepiej nam idzie samoakceptacja.

Zwodniczy marketing

Wiele kremów i środków do pielęgnacji twarzy jest uniwersalnych dla obu płci. Mimo w ich materiałach promocyjnych często pojawiają się zdjęcia kobiet oraz żeńskie formy gramatyczne. Przyczyny są tak naprawdę marketingowe. Twórcy wiedzą, że kosmetyki te będą trafiać głównie do kobiet. Jeśli jednak spojrzymy na skład, to okazuje się, że są one w pełni uniwersalne.