Skąd się biorą zmarszczki i jak im przeciwdziałać?

Zmarszczki pojawiają się wtedy gry skóra zaczyna wiotczeć. Powodem jest suchość skóry, która wiąże się z pewną cechą naszego organizmu. Otóż im starci jesteśmy, tym nasza skóra gorzej zatrzymuje wodę. Im więcej wydostaje się jej z naszego ciała, tym bardziej jest ono suche. Przez to skóra zaczyna tracić na swojej jakości i pojawiają się zmarszczki.

Kremy nawilżające

Skoro już wiemy, że zmarszczki są związane z brakiem nawilżenia, to starajmy się je dostarczać w odpowiedni sposób. Z pomocą przychodzą nam specjalne kremy nawilżające. Najlepiej stosować te, które są bogate w humektanty. Jeśli więc w preparacie znajduje się aloes albo miód, to możemy rozważyć jego kupno.

Skoro mowa o nawilżeniu, to pamiętajmy, że znaczna część wody, która trafia do naszej skóry pochodzi od wewnątrz. Dbajmy więc o to, aby cały nasz organizm był odpowiednio nawodniony. Jest na to tylko jeden sposób. Pić odpowiednio dużo wody.

Rzuć palenie!

Jednym z nawyków, które okropnie niszczą naszą skórę, jest palenie papierosów. Jeśli więc zależy nam na tym, aby nasza cera była gładka i przyjemna dla oka, to powinniśmy rzucić palenie (kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak to zrobić). Nasz organizm natychmiast nam za to podziękuje.