diclofenac

Tlenek etylenu wykryty w niektórych suplementach

Główny inspektorat sanitarny wydał niedawno komunikat na temat produktów Dr Vita i Polski Lek. Chodziło o ich skład, który nie spełniał określonych wymogów i okazał się szkodliwy dla zdrowia. Procedury nakazują, aby w takie sytuacji wycofać produkt ze sprzedaży i tak też zrobiono. Wciąż jednak wiele pudełek znajduje się u ludzi w mieszkaniach i mogą stanowić zagrożenie. Dlatego warto przejrzeć swoją apteczkę i upewnić się, czy któryś z produktów nie znajduje się na ostrzegawczej liście GIS-u.

Niebezpieczne suplementy

Telenek etylu został w wykryty w niektórych suplementach firm Dr Vita i Polski Lek. Oczywistym krokiem był wycofanie tych preparatów ze sprzedaży, czym zajął się Główny Inspektorat Sanitarny. Okazało się, że ta substancja znajdowała się w aż 700 produktach, wliczając w to suplementy diety, gumę guar i mączkę drzewa świętojańskiego. Udało się to wykryć dzięki systemowi RASFF. GIS ostrzegł, aby nie kupować żadnego z produktów, które wymieniono w tym komunikacie.

Fenomen czy standardowa procedura?

Czy wykrycie tlenku etylu w tych produktach jest czymś poważnym, czy może to jednak normalka? Słysząc takie komunikaty, można się przestraszyć, ale spokojnie. Od tego właśnie jest GIS, aby takie anomalie wykrywać. Zazwyczaj następuje to bardzo szybko i produkty natychmiastowo znikają z półek aptek. Dzięki temu możemy się czuć bezpieczni kupując leki i suplementy.

Suplementy w naszym życiu

Pojawienie się tlenku etylu w naszych suplementach to rzadkość, więc nie ma powodu, by się tym stresować na co dzień. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy je łykać garściami. Wciąż panuje przekonanie, że potrzebujemy ich, aby być w pełni zdrowi. Faktem jest, że łykanie takich dodatków do diety nam pomaga, ale nie możemy oczekiwać po nich cudów. Nie sprawią, że nagle staniemy się super-zdrowi. Lepiej jest więc postawić na zbilansowaną dietę, a suplementy traktować jako dodatek. Nie zaszkodzi też porozmawiać ze swoim lekarzem i dopytać się go o to, jakie suplementy możemy lub powinniśmy brać. W końcu stawką jest nasze zdrowie, wiec lepiej zdać się na profesjonalistów. Więc informacji na temat suplementów znajdziesz w tym artykule.