perfumy

Używasz zbyt dużo perfum? Sprawdź, co to oznacza dla Twojego zdrowia

Składniki perfum, które mogą szkodzić zdrowiu

W perfumach znajdują się różne składniki, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie. Jest to między innymi Formadehyd, który jako konserwant stosuje w barwnikach. Oprócz tego mamy chlorek metylenu, ropę, flatany i benzaldehyd. Wszystkie te substancje mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i nie powinniśmy być narażeni na nie w nadmiarze. Oczywiście jedno pryśnięcie dezodorantem czy wodą kolońską nie zrobi nam większej krzywdy. Ale jeśli codziennie oblewamy się grubymi warstwami różnego rodzaju, to zaczynamy przekraczać rozsądne dawki i stajemy się sami dla siebie zagrożeniem.

A co z alkoholem?

Alkohol jest czymś, co Polakom raczej kojarzy się pozytywnie, a stosujemy go nie tylko w trunkach. Również jest składnikiem środków do czyszczenia, farb czy właśnie perfum. I tutaj jest zła wiadomość dla wszystkich, lubiących ładnie pachnieć. Alkohol może mieć bardzo zły wpływ na nasza skórę. Wysusza ją, co może prowadzić do różnych objawów. Jeśli zauważamy, że nasza skóra jest czerwona i nas swędzi, to może być to wynik jej wysuszenia. A jak już wiemy, odpowiedzialny za to może być alkohol. Sam jednak widok przesuszonej skóry nie musi świadczyć o tym, że spowodowały to perfumy. Jeśli chcemy bardziej kompleksowej wiedzy na ten temat, to powinniśmy sami udać się do dermatologa. Wiedzmy jednak, że perfumy na bazie alkoholu jak najbardziej mogą się przyczynić do pogorszenia jakości naszej skóry.

Lubimy ładnie pachnieć

Nie ma się co wstydzić tego, że wszyscy lubimy ładnie pachnieć. Kiedy wychodzimy na jakieś oficjalne spotkanie, to dopieramy inne perfumy, niż wychodząc na imprezę. Gdy idziemy do sklepu, aby kupić nowe, to nierzadko spędzamy tam długo czasu, aby wybrać idealny zapach. Lubimy się też wypachnić nawet, gdy nigdzie nie wychodzimy. Wtedy robimy to po prostu dla siebie, bo zależy nam na miłym odbiorze własnej osoby. Producenci perfum prześcigają się w tym, aby sprostać naszym oczekiwaniom. Oczywiście znajdą się też tacy, którzy będą chcieli nam sprzedać podróbki, na co lepiej uważać z kilku rożnych przyczyn.