Ćwiczenia na ból pleców po porodzie

Ciąża i urodzenie normalnego, zdrowego dziecka to marzenie każdej kobiety. Ale efekty tego wyjątkowego i wspaniałego doświadczenia mogą być nieco stresujące, jeśli nie zadbasz odpowiednio o swoje cenne ciało. To normalne, że poporodowy ból pleców spowodowany jest nagłą utratą wagi kilku kilogramów.

Narzekania kobiet na ból pleców

Większość kobiet cierpi na bóle pleców po ciąży z powodu zmian pozycji w ciele. Ponieważ twoje ciało nie może przystosować się do zmian w ciele z dnia na dzień, wymaga to dużego wysiłku z twojej strony, aby: zyskać tę oryginalną figurę, którą miałaś przed zajściem w ciążę. Przywrócenie takich części ciała ponieważ brzuch, obszar miednicy, plecy i kręgosłup są bardzo ważne dla wyeliminowania wszelkich pleców i bóle mięśni. Wskazane jest, aby matka, która właśnie urodziła, zaczęła energiczne ćwiczenia reżim po pięciu do sześciu tygodniach po porodzie. Czasami wskazane są także ćwiczenia w formie bioenergoterapii. Nie zaleca się aktywności fizycznej, takiej jak bieganie, podnoszenie ciężarów. Ale możesz spróbować pieszy; Pomóc mogą również rozciągliwe treningi i lekkie pozycje jogiczne. Te lekkie treningi fitness może pomóc w skutecznym radzeniu sobie z poporodowym bólem pleców.

Na początku możesz zacząć od chodzenia w umiarkowanym tempie. Miły spacer po ogrodzie lub sąsiednia ścieżka przez godzinę na godzinę dziennie wystarczy na początek, ale można zwiększyć czas i tempo stopniowo w miarę upływu dni. Dobry spacer może wzmocnić mięśnie i pomóc zrzuciłaś część „dziecka” tłuszcz ciąży. A z kolei pomoże Ci zwalczyć poporodowy ból pleców. Niektóre ćwiczenia wzmacniające mięśnie stawy w biodrach, pośladkach, udach i kręgosłupie, takie jak treningi izometryczne, mogą być również skuteczne w kontrolowanie poporodowych bólów pleców.

Możesz także wypróbować jakąś formę izometrycznych ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha, uda i plecy. Możesz spróbować jednocześnie ściskać ramiona i unosić klatkę piersiową do przodu, przytrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie powtarzaj to 8 do 10 razy 2 razy dziennie. Etap po ciąży jest bardzo delikatny i delikatny, nie wykonuj żadnych ćwiczeń, które się rozerwą lub uszkadza więzadła we wrażliwych obszarach. Wolne, rozciągliwe treningi są najlepsze, jeśli wykonujesz je przez 20 do 25 sekund 2 do 3 razy dziennie. Wykonywanie tych treningów sprawności fizycznej to pewny sposób na napędzanie pleców lub mięśni post- ból porodowy i powrót do pierwotnego kształtu.