Jak często należy odwiedzać dentystę?

Dentysta wielu osobom kojarzy się głównie z przykrymi dolegliwościami. Z jego pomocy najczęściej korzystamy bowiem w sytuacji, kiedy z naszymi zębami zaczyna się dziać coś złego – pojawia się ból, dyskomfort, a także widoczna gołym okiem próchnica. To spory błąd, gdyż wszystkim tym problemom można skutecznie zapobiegać, regularnie odwiedzając swój gabinet stomatologiczny w Krakowie. Wizyty profilaktyczne pozwalają wcześnie wykryć niepokojące zmiany, wdrożyć odpowiednie leczenie i w efekcie cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem przez cały czas.

Dlaczego codzienna profilaktyka jest taka ważna w dbaniu o zęby?

Zęby mamy jedne na całe życie. Musimy więc codziennie o nie dbać, aby posłużyły nam do końca życia. Wiele osób nieco bagatelizuje działania profilaktyczne myśląc, że będą cieszyć się zdrowymi i mocnymi zębami już zawsze. Niestety tak nie jest, a z wiekiem stan naszych zębów może ulec pogorszeniu, co może nawet skutkować ich utratą. A tego nie chce żaden dbający o swoje zdrowie i wygląd człowiek. Nie ulega więc wątpliwości, że o zęby należy troszczyć się codziennie.

Jak dbać  zęby w domu?

Proces ten możemy rozpocząć już w domowym zaciszu, dbając o prawidłową higienę zębów i jamy ustnej. Oprócz regularnego, odbywającego się przynajmniej 2 razy dziennie szczotkowania zębów dobrej jakości pastą i szczoteczką, warto zainwestować także w płyn do płukania oraz nici dentystyczne. Ich regularne użytkowanie w widoczny sposób poprawi stan naszych zębów oraz będzie chroniło je przed próchnicą.

Oprócz tego, warto także zadbać o odpowiednią dietę, sprzyjającą dobremu stanowi jamy ustnej – wyeliminować z niej nadmiar słodyczy, napojów gazowanych, a także popularnych używek w postaci papierosów oraz kawy spożywanej w nadmiernych ilościach. Zamiast tego, powinniśmy wzbogać swoje menu w zdrowe warzywa i owoce, a także w produkty mleczne, bogate w cenny dla naszych zębów wapń.

Dbanie o zdrowe zęby przy wsparciu specjalisty. Jak często odwiedzać dentystę?

Bardzo istotnym i niestety pomijanym przez wiele osób elementem dbania o zęby, są regularne wizyty kontrolne u dentysty. Praktycznie każdy gabinet stomatologiczny w Krakowie posiada je w swojej ofercie, zachęcając pacjentów do systematycznego pojawiania się na fotelu. Taka praktyka nie wynika bynajmniej z chęci zysku, lecz ma ogromne znaczenie dla utrzymania zębów w dobrym stanie. Podczas wizyt kontrolnych dentysta może bowiem wychwycić wszelkie nieprawidłowości i problemy w początkowym stadium ich rozwoju oraz wyeliminować je bez negatywnych konsekwencji dla pacjenta – zarówno tych zdrowotnych, jak i finansowych.

Zdecydowanie warto więc regularnie odwiedzać swój zaufany gabinet stomatologiczny w Krakowie. Przeglądów zębów, jeśli nic nam nie dolega w tej kwestii, warto dokonywać co ok. 6-12 miesięcy i dodatkowo łączyć je z zabiegami z zakresu higienizacji. Dzięki temu zyskamy nie tylko pewność, że z naszym uzębieniem jest wszystko w porządku, a codzienna pielęgnacja jest w pełni efektywna, ale także przywrócimy zębom estetyczny i atrakcyjny wygląd. Osoby, które mają natomiast problemy z zębami, powinny gościć na fotelu swojego dentysty częściej, co ok. 3 do 6 miesięcy, w celu lepszej kontroli nad ich utrzymaniem w dobrym stanie.

Partnerem artykułu jest Dento Centrum – Twój sprawdzony gabinet stomatologiczny Kraków.