Jak prawidłowo dopasować oprawki do okularów?

Okulary to nie tylko sposób na korygowanie wad wzroku, ale również ważny dodatek, który może wpływać na prezencję. Dobrze wybrane oprawki do okularów mogą być dopełnieniem stroju i poprawiać ogólny wygląd. Wybierając oprawki do okularów korekcyjnych warto przede wszystkim dopasować je do kształtu twarzy i preferowanego stylu ubioru. Dobrze dopasowane będą stanowiły świetny wybór na co dzień i będą dopełnieniem każdego stroju. Sięgnięcie po tego rodzaju produkty i rozwiązania zagwarantuje zatem znakomite efekty i przełoży się na duże zadowolenie z wybrania najlepszych produktów. Przedstawiamy w jaki sposób dopasować okulary do potrzeb.

Oprawki do okularów muszą być dopasowane do kształtu twarzy

Jednym z najważniejszych kryteriów, aby wybrać modne okulary korekcyjne jest dopasowanie oprawek do posiadanego kształtu twarzy. Dzięki dobremu dopasowaniu okulary będą wygodne, a także będą wyglądały dobrze. Podstawowa zasada jest taka, że najlepiej wybierać okulary korekcyjne, które kontrastują z kształtem twarzy. Dlatego też dla osób z okrągłą twarzą polecane są oprawki z ostrymi krawędziami. Natomiast dla osób z kwadratową twarzą najlepiej sprawdzą się okulary o zaokrąglonych kształtach. Dobrze dopasowane oprawki do okularów pod względem kształtu to gwarancja wysokiego zadowolenia z konkretnych produktów.

Wybierając oprawki okularów warto także zwrócić uwagę na ich wielkość. Aby dobrać okulary korekcyjne wraz z oprawkami warto pamiętać o tym, aby były zbliżone szerokością do szerokości twarzy. Zbyt wąskie wyglądają bowiem nieproporcjonalnie, a zbyt szerokie mogą zwyczajnie spadać z nosa.

W przypadku, gdy wybierane są okulary korygujące wady wzroku czy okulary do komputera istotne jest także odpowiednie położenie oka. W przypadku okularów korekcyjnych powinno ono znajdować się w centralnej części soczewek. Gwarantuje to najlepsze widzenie i minimalizuje ryzyko pojawiania się zniekształceń obrazu.

W zależności od potrzeb można zdecydować się na gotowe okulary korekcyjne lub tworzone na zamówienie. W tym drugim przypadku można liczyć na lepsze dopasowanie produktu pod indywidualne potrzeby.

Okulary przeciwsłoneczne również powinny być prawidłowo wybrane

Oprawki okularowe mają znaczenie także w przypadku decydowania się na okulary przeciwsłoneczne. Kierując się powyższymi zasadami można wybrać modne oprawki okularowe, które pozwolą dobrze zaprezentować się w towarzystwie, a przy tym będą wygodne w noszeniu. W tym wypadku tak samo jak przed zakupem okularów korekcyjnych warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże w dopasowaniu najlepszych rozwiązań pod konkretne potrzeby. Zagwarantuje to dzięki temu wysoki komfort noszenia okularów i pozwoli czerpać z nich zadowolenie.