Jak wybrać wagę mechaniczną?

Aby zauważyć różnice w masie ciała oraz kontrolować efekty treningów wiele osób decyduje się na nabycie wagi mechanicznej. To dobra inwestycja, która działa w bardzo nieskomplikowany sposób. Przy pomocy ruchomej wskazówki waga udziela informacji ile warzy człowiek, który się na niej znajduje. Na wadze występuje podziałka i jedna kreska to po prostu jeden kilogram. Kiedy kreska znajdzie się w połowie oznacza 500 g.

W trakcie zakupów wagi należy skupić się na jej parametrach i dowiedzieć się jaka jest granica błędu. W większości wag wynosi ona 500 g, jednakże równie dobrze może mieć 1 kg. Najgorszej jakości wagi dodają bądź odejmują nawet do 5 kilogramów, co zupełnie zmniejsza sens posiadania takiego typu urządzenia.

W dalszej kolejności warto wziąć pod uwagę jakie jest maksymalne obciążenie wagi. W niektórych przypadkach chodzi o 120 kg, ale czasem jest to nawet 200. Warto się również upewnić, że waga posiada matę antypoślizgową, która znajduje się na jej powierzchni. Stawia się na niej stopy, dzięki czemu ryzyko poślizgnięcia zostaje zminimalizowane niemalże do zera.

Już na koniec warto wspomnieć o wyświetlaczu, który powinien charakteryzować się przede wszystkim czytelnością. Zegar umożliwi odczytywanie parametrów dla osób w każdym wieku, gdyż będzie je łatwo widać.