Gastroskopia Poznań jest badaniem endoskopowym, oceniającym stan przewodu pokarmowego. Przy podejrzeniu chorób układu pokarmowego, przeprowadzana jest kolonoskopia. Kluczowe znaczenie ma wczesne wykrycie schorzeń, w tym nowotworowych.
Gastroskopia Poznań – badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego?
Przewlekłe bóle brzucha, zgaga, nudności czy utrata masy ciała są wskazaniami do przeprowadzenia gastroskopii. Jest to badanie endoskopowe pozwalające wykryć rozmaite zmiany w układzie pokarmowym. Pomaga też w zdiagnozowaniu choroby refluksowej, wrzodowej czy nawet nowotworowej. Kiedy pojawiają się krwawienia, konieczne jest usunięcie połkniętego ciała obcego czy polipów konieczna jest gastroskopia terapeutyczna.
Choroba we wczesnym stadium daje szansę na wyleczenie dolegliwości. U pacjentów obciążonych genetycznie wykonywane jest badanie profilaktyczne. Gastroskopia Poznań „Bamberski Dwór” stosuje znieczulenie miejscowe, co pozwala wyeliminować różne działania niepożądane, a nawet groźne powikłania.
Kolonoskopia przy znieczuleniu ogólnym
Kolonoskopia jest badaniem przesiewowym przeprowadzanym przy podejrzeniu chorób układu pokarmowego. Pozwala we wczesnym stadium wykryć schorzenia jelita grubego oraz wszelkie nieprawidłowości. Kolonoskopia Poznań jest wskazana przy problemach z wypróżnianiem. Zaparcia i chroniczne biegunki powinny skłonić pacjenta do zgłoszenia się do lekarza. Kolonoskopia wywołuje lęk z powodu bólu i dyskomfortu, dlatego może być wykonana przy znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.
Kolonoskopia wymaga odpowiedniego przygotowania. Tydzień wcześniej należy wprowadzić lekkostrawną dietę, ponieważ organizm potrzebuje czasu na strawienie pokarmu zalegającego w przewodzie pokarmowym. 24 godziny wcześniej zalecane jest spożywanie jedynie płynów, a w dniu badania, należy powstrzymać się od przyjmowania płynów, szczególnie gdy kolonoskopia ma być wykonana pod narkozą.
Kiedy skorzystać z badania histopatologicznego?
Badanie histopatologiczne wykonuje się w wielu przypadkach, takich jak np.: znamiona na ciele, rozpoznanie choroby przełyku, żołądka i dwunastnicy. Pozwala wykryć zapalenia jelita, a także zmiany nowotworowe. Test jest wykonywany przy okazji innych badań, na podstawie ich wyników lekarz może postawić diagnozę.
Aby jednak pobrany materiał z jelita grubego czy śluzówki żołądka mógł zostać przebadany w ramach NFZ, trzeba czekać nawet 4–5 miesięcy. Natomiast gastroskopia prywatnie Poznań Bamberski Dwór wykonywana jest od ręki. Średnio koszt badania waha się od 300 do 550 zł. Pacjent może liczyć na profesjonalną opiekę medyczną.