Awaryjna antykoncepcja ma sens – warto po nią sięgnąć!

W życiu każdego człowieka mogą się zdarzyć różne sytuacje. Z zasady większość wydarzeń ma charakter pozytywny, ale czasami dzieją się rzeczy, które wymknęły się nam spod kontroli. Do takich sytuacji z pewnością możemy zaliczyć konieczność skorzystania z antykoncepcji awaryjnej. 

Jeśli mamy pewność, że podczas stosunku seksualnego doszło np. do pęknięcia prezerwatywy, czy też odbyliśmy stosunek taki pod wpływem emocji i bez zabezpieczenia, to sięgnięcie po receptę na tabletkę dzień po, może być tutaj bardzo logicznym posunięciem. Nie każda kobieta musi chcieć być matką w danej chwili, czy też w ogóle może nie chce być matką. 

Antykoncepcja awaryjna jest wówczas środkiem, po który z pewnością warto sięgnąć. Warto więc poszukać możliwości skorzystania z antykoncepcji awaryjnej za pośrednictwem sieci internetowej – co do tego nie ma wątpliwości.

Tabletka „dzień po” – kiedy warto sięgnąć po antykoncepcję awaryjną?

Jeśli decydujemy się na uprawianie seksu, to dobrym rozwiązaniem może być korzystanie z antykoncepcji hormonalnej. Niestety nie zawsze jest tak, że stosowanie takiej antykoncepcji jest możliwe. Można wówczas zdecydować się na inne rozwiązania, takie jak: spirala, prezerwatywy, podwiązanie jajowodów, czy też podwiązanie nasieniowodów u panów, itp. 

Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie przewidzieć, co się stanie w naszym życiu, stąd też może pojawić się konieczność skorzystania z antykoncepcji awaryjnej, którą jest tabletka dzień po. Warto tutaj podkreślić, że skuteczność antykoncepcji awaryjnej jest bardzo wysoka i wynosi około dziewięćdziesięciu ośmiu procent. Pigułka taka powoduje opóźnienie owulacji oraz opóźnienie zapłodnienia komórki jajowej przez plemniki, a tym samym ratuje nas od niechcianej ciąży, która całkowicie odmieniła by nasze życie. 

Po zażyciu tabletki „dzień po” mogą się pojawić skutki uboczne, takie jak: bóle głowy, nudności, bóle pleców, itp., ale jej zalety są bez porównania większe. W skład tabletki „dzień po” mogą wchodzić takie składniki, jak np. octan uliprystalu, itp. O jej przepisaniu decyduje lekarz na podstawie ankiety online, którą można wypełnić na stronie: www.klinikadlakobiet.pl.

Antykoncepcja awaryjna przez Internet – rozwiązanie, na które Cię stać

Zastosowanie antykoncepcji awaryjnej np. po odbyciu niezabezpieczonego stosunku, jest więc ze wszech miar wskazane. By zastosować antykoncepcję awaryjną wystarczy wejść na wyżej wymienioną stronę internetową, zapłacić za konsultację lekarską i wypełnić formularz niezbędny do tego, by tabletka „dzień po” trafiła do naszych rąk. Otrzymamy tutaj dokładną informację, jakie mogą być skutki uboczne tabletki „dzień po” i czy stosowanie antykoncepcji awaryjnej ma sens w danej sytuacji. Skuteczność tabletki „dzień po” wyznacza czas. Tabletka „dzień po” Escapelle może być zastosowana do siedemdziesięciu dwóch godzin po niezabezpieczonym stosunku. 

W przypadku pigułki EllaOne ten czas wydłuża się aż do stu dwudziestu godzin po niezabezpieczonym stosunku. Recepta na tabletkę „dzień po” przyjdzie do nas w formie elektronicznej, więc będziemy mogły ją zrealizować w aptece blisko naszego miejsca zamieszkania czy też wręcz przeciwnie. Obecnie na rynku w Polsce są obecne dwie wyżej wymienione tabletki.

 O przyjęciu tabletki „dzień po” konkretnego rodzaju ostatecznie może zadecydować lekarz, biorąc pod uwagę różne czynniki, mające wpływ na osiągnięcie dobrego efektu końcowego. Przyjęcie tabletki „dzień po” wpłynie na spowolnione uwalnianie komórki jajowej i spowoduje, że w błonie śluzowej macicy nie zagnieździ się zapłodnione jajeczko.

Korzystanie z antykoncepcji awaryjnej ma sens – dobrze o tym pamiętać

Warto więc z pewnością sięgnąć po tabletkę EllaOne albo Escapelle, bo działanie antykoncepcji awaryjnej pozwoli nam powrócić do normalnego trybu życia. Wypisanie recepty przez zaufanego lekarza albo lekarkę przez Internet na pewno nam w tym pomoże. Dużą zaletą korzystania z wyżej wymienionej strony jest długoletnie doświadczenie lekarzy i lekarek, którzy wiedzą jak działa doustna antykoncepcja awaryjna i kiedy trzeba ją podać.

Działanie tabletki zrewolucjonizowało o kolejną opcję możliwość zapobiegania niechcianej ciąży, która może zrujnować życie niejednej kobiecie i niejednemu mężczyźnie. Ochrona przed niechcianą ciążą ma z pewnością kluczowe znaczenie dla wielu osób, które decydują się na ten krok. Z pewnością warto więc stosować zróżnicowane metody antykoncepcji, bo każdy sposób który uniemożliwia zapłodnienie człowieka w nieodpowiednim momencie jego życia, jest wart polecenia. 

Wizytę online można odbyć o każdej porze dnia i nocy, a do otrzymania tej nie jest konieczne posiadanie Internetowego Konta Pacjenta, dzięki czemu cała operacja jest bardziej kameralna. Jeśli więc w danym momencie uniemożliwienie zapłodnienia ma dla nas kluczowe znaczenie, to po prostu trzeba sięgnąć po nowoczesną i w pełni bezpieczną tabletkę „dzień po”. Tak działa antykoncepcja awaryjna, więc warto skorzystać z jej dobrodziejstw w tej sytuacji. W przyszłości warto jednak postawić na nieco mniej stresujące rozwiązania, tak by móc w pełni cieszyć się dobrym seksem oraz spokojnym życiem.