ClearSkin PRO Special Edition – rewolucyjny laser na zmarszczki, blizny i rozstępy

Laser na zmarszczki ClearSkin PRO Special Edition

ClearSkin PRO Special Edition to frakcyjny, nieablacyjny laser na zmarszczki, oferowany m.in. przez warszawską Klinikę Miracki. Charakteryzuje się on dwukrotnie wyższą mocą od swoich poprzedników, dzięki czemu ma zdolność naprawy nawet bardzo poważnych uszkodzeń skóry, takich jak głębokie bruzdy, blizny czy rozstępy. Działanie zabiegu opiera się na tym, że wiązka lasera o długości 1540 nm wnika głęboko w skórę, powodując mikrouszkodzenia termiczne, które prowadzą do skracania i namnażania włókien kolagenowych, czego efektem jest gruntowna regeneracja tkanki oraz jej wyraźne odmłodzenie.

Odmładzanie laserem frakcyjnym nieablacyjnym

Innowacyjne urządzenie ClearSkin PRO Special Edition umożliwia nieablacyjne laserowe odmładzanie skóry, co oznacza, że wiązka światła dociera w głąb skóry właściwej, ale nie przerywa ciągłości naskórka. Prezentowany laser na zmarszczki dodatkowo został wyposażony w system chłodzenia kontaktowego, co zdecydowanie podnosi komfort zabiegu. Odczucia odbierane podczas laserowego usuwania zmarszczek opisywane są najczęściej jako lekkie szczypanie skóry oraz ciepło.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Po konsultacji i wykluczeniu przeciwwskazań specjalista może przeprowadzić laserowe usuwanie zmarszczek już podczas pierwszej wizyty. Procedura trwa około pół godziny. Lekarz wykonuje serię „strzałów” laserem na wybraną okolicę twarzy lub ciała.

Mała plamka zabiegowa daje możliwość ogromnej precyzji – światło lasera dociera w samo sedno problemu i nie uszkadza przy tym zdrowych tkanek. Energia frakcyjnego lasera na zmarszczki stymuluje koagulację białek i odparowanie wody ze skóry. Dzięki temu możliwa jest skuteczna redukcja wszelkich nierówności skóry, czyli zmarszczek, blizn i rozstępów.

Mała inwazyjność tego lasera na zmarszczki sprawia, że po jego zastosowaniu nie trzeba odbywać rekonwalescencji. Podrażnienia skóry (zaczerwienienie i obrzęk w miejscu poddawanym działaniu lasera) mogą utrzymywać się do tygodnia, ale nie są szpecące ani uciążliwe, więc nie wymagają rezygnacji z codziennej aktywności.

Efekty laserowego odmładzania

Laser na zmarszczki ClearSkin PRO Special Edition to prawdziwa rewolucja w odmładzaniu skóry. Podczas zabiegu można uzyskać:

  • poprawę napięcia i gęstości skóry poprzez wzmożoną produkcję kolagenu,
  • spłycenie zmarszczek, m.in. „lwiej zmarszczki”, „kurzych łapek”, „zmarszczki palacza” oraz zmarszczek na szyi, dekolcie i dłoniach,
  • wyrównanie kolorytu cery,
  • odświeżenie i rozświetlenie cery, co nadaje twarzy znacznie młodszego wyglądu,
  • redukcję blizn o różnej etiologii – pourazowych, potrądzikowych, a nawet pooperacyjnych,
  • redukcję rozstępów – zarówno czerwonych (świeżych), jak i dojrzałych (białych).

Ponieważ zabieg laserowego odmładzania skóry opiera się na pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych w tkankach, na jego efekty trzeba trochę poczekać. Zmarszczki, blizny czy rozstępy znikają stopniowo w ciągu około 3 miesięcy lub dłużej. Efekty zabiegu utrzymują się przez długi czas, a w przypadku usuwania blizn i rozstępów są trwałe.

W razie innych pytań na temat odmładzania laserem zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki na warszawskim Ursynowie.