Dlaczego warto zainwestować w matę sensoryczną?

Jeżeli komuś się wydaje, że noworodek i niemowlę leży cichutko w łóżeczku przez cały dzień, pije mleko i idzie spać to znak, że nigdy nie miał do czynienia z małymi dziećmi. Młody człowiek już od pierwszych tygodni życia potrzebuje uwagi, zabawy oraz wiele miłości. Zabawę można mu zapewnić przede wszystkim przy pomocy maty sensorycznej. Umożliwia ona naukę przez zabawę, rozwój oraz integrację zmysłów niemowlęcia. Wpływa również na kształtowanie umiejętności manualnych i ruchowych pociechy. Nie ma lepszego sposobu na zabawę dla tak małego dziecka. Pragnie ono dosięgnąć do konkretnych zabawek, porusza się oraz uczy świata w bardzo interesujący sposób.

Mata sensoryczna wpływa na wiele zmysłów, a to przy pomocy zabawek w kontrastowych i intensywnych kolorach. Pojawiają się na nich geometryczne wzorki, a lustro rozwija zmysł wzroku. Na macie występują zabawki i dodatki o różnej teksturze, dzięki czemu następuje rozwój zmysłu dotyku. W przypadku, kiedy mata zawiera szeleszczące elementy, grzechotki i inne elementy wydające dźwięk zabawki, wpływa to na rozwijanie zmysłu słuchu.

Oprócz tego pociecha trenuje zmysły głębokiego czucia, ma świadomość własnego ciała oraz równowagi. Nie ma lepszej zabawki dla dziecka już od pierwszych tygodni życia. Mata ułatwia również życie rodziców, a przede wszystkim mamy i pozwala jej wypić ciepłą kawę.