Jak rozprawić się ze zajadami?

Zajady pojawiają się na skutek grzybów, drożdży oraz bakterii. Wilgotne oraz ciepłe kąciki ust oferują im idealne warunki do bytowania, dlatego warto wiedzieć w jaki sposób radzić sobie z nimi szybko oraz bez większych trudności.

Doskonałym sposobem na zajady jest witamina B2. Można dostarczać ją w formie suplementów diety, jednakże zdecydowanie lepiej sprawdzi się zmiana diety. Chodzi o spożywanie sporych ilości wątróbki oraz jajek. Dobrze wprowadzić do diety sery, kasze jaglane, migdały, szpinak, fasolę, groch oraz grzyby.

Dobrze sprawdzi się również maść na zajady, która wykazuje działanie bakteriostatyczne oraz przeciwzapalne. Aspiryna bądź polopiryna również wykazują spore wsparci. Aby skorzystać z tego sposobu należy rozkruszyć jedną tabletkę i wzbogacić ją o wodę. Tak przygotowaną miksturę należy nałożyć na zajady i pozostawić przez kilka godzin. Efekty murowane.

Jak już wspomniano witaminy wchodzące w skład grupy B doskonale radzą sobie z zajadami. Właśnie dlatego można skorzystać z dobra jakie oferują nam drożdże. Należy je pokruszyć oraz pomieszać z małą ilością wody. Później wystarczy umieścić papkę na ranie oraz czekać na szybką poprawę stanu zdrowia. Wiele osób sięga też po miód i pastę do zębów.

Zajady nie są groźne, ale sprawiają, że jedzenie, picie, a nawet mówienie dostarczają dyskomfortu. Wszyscy, którzy kiedykolwiek zmagali się z zajadami doskonale wiedzą jak nieprzyjemnie objawia się ten stan rzeczy. Jednakże przy pomocy domowych metod problem ten zdecydowanie straci na sile.