Dobro płynące z aktywności fizycznej – jakie sport warto uprawiać?

Aktywność fizyczna definiowana jest jako codzienne praktykowanie ruchu w celu utrzymania zdrowego trybu życia. Aktywność fizyczna jest także niezbędna do zachowania satysfakcjonującej sylwetki.

Aktywność fizyczna pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego, a także przyczynia się do obniżenia poziomu cukru we krwi. Warto wiedzieć, że regularna aktywność fizyczna ma korzystny wpływ na samopoczucie.

Przegląd wybranych aktywności fizycznych

Idealnie jest gdy wybrana  przez nas aktywność fizyczna sprawia dużo przyjemności. Poznaj nasze propozycje ciekawego i aktywnego spędzania czasu.

Bieganie w terenie

Doskonała aktywność fizyczna, realizowana na łonie natury. Biegi w terenie pozwalają na aktywowanie całego ciała: nóg, rąk a także korpusu. Biegając w terenie oczyszczamy głowę, ćwiczymy koncentrację i równowagę.

Do biegania w terenie można wykorzystać różnego rodzaju leśne ścieżki i górzyste tereny. W trakcie biegów mamy szanse podziwiać piękno krajobrazów, co przekłada się na przyjemność płynącą z tej aktywności fizycznej

Tutaj więcej informacji o tym jakie zalety posiada bieganie w terenie.

Taniec

Taniec to aktywność fizyczna, którą mogą uprawiać wszyscy ludzie! Niezależnie od stanu zdrowia czy wieku. Istnieje wiele rodzajów tańca: salsa, taniec nowoczesny, jazz, taniec towarzyski to tylko kilka przykładów. Na pewno każdy chętny odnajdzie coś dla siebie.

Ten rodzaj ruchu przyczynia się do poprawy kondycji fizycznej, a także elastyczności i sprawności całego ciała. W trakcie tańca możemy zapomnieć o otaczającym nas świecie i dać głowie odpocząć. Co ważne! Tańczyć można wszędzie, nie trzeba wybierać drogich szkół tańca by móc realizować tę aktywność.

Jazda na rowerze

Do realizacji tej aktywności potrzebujemy trzech rzeczy: chęci, roweru i kasku, który w razie upadku ochroni naszą głowę. Jazda na rowerze angażuje wszystkie mięśnie w ciele. Dodatkowo jeżdżąc rowerem mamy szansę lepiej poznać okolice w której mieszkamy.