Dlaczego badanie wzroku jest ważne?

W dzisiejszych czasach wraz z rozwojem technologii, jesteśmy coraz bardziej narażeni na liczne wady wzroku, ze względu na większą ilość pracy oraz spędzanego czasu przed ekranami powinniśmy zapewnić naszym oczom dużą większa ochronę jak również kontrolne badania wzroku.

W związku z tym, że badania przeprowadzane przez Narodowy Fundusz Zdrowia często zobowiązują nas do czekania na nie w okresach często dłuższych niż pół roku wiele osób rezygnuje z nich narażając się na poważniejsze problemy, natomiast duża grupa osób aby skrócić czas oczekiwania na swoją kolej decyduję się na prywatną wizytę. O swój wzrok powinny dbać osoby zarówno starsze jak i młodsze, regularne kontrole dają nam gwarancje, że na chwile obecną nie mamy żadnych większych problemów ze wzrokiem. Dzieci u których wzrok stale się rozwija szczególnie powinien być poddawany okresowym kontrolom. W przypadku dorosłych również nie powinniśmy bagatelizować wizyt, ponieważ wraz z wiekiem jesteśmy bardziej narażeni na choroby oczu, takie jak nowotwory lub zaćmy.

Co dają profilaktyczne badania wzroku?

Systematyczne wykonywanie badań wzroku, jest istotne aby nasze oczy zostały w perfekcyjnej kondycji przez długie lata. Cykliczne badania wykonywane w zakładach takich jak Optyk Dąbrowa Górnicza pozwolą na bezzwłoczne odkrycie możliwych chorób, oraz dzięki temu szybkie rozpoczęcie ich leczenia. Nie należy ignorować nawet błahych zmian wzrokowych, bądź najmniejszych problemów zwłaszcza u osób które posiadają genetyczne predyspozycje, dziedzicząc je po swoich przodkach. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie nowoczesna technologia przeznaczona do diagnozowania chorób narządu wzroku potrafi wykazać delikatne zmiany w naszym układzie wzrokowym.

Poniżej wskazówki dojazdu do Salonu Optycznego w Dąbrowie Górniczej przy ulicy 11 Listopada 32

Regularne badanie wzroku – co ile i gdzie?

Najlepszym rozwiązaniem co do cykliczności badań okulistycznych jest umawianie się na wizyty kontrolne średnio raz w roku, nie oznacza to, że nie możemy robić tego częściej- powinniśmy, szczególnie wtedy kiedy dokuczają nam wady wzroku i zapobiegawczo chcielibyśmy kontrolować jej rozwój. Na wizytę do okulisty można czekać naprawdę długo, dlatego świetnym wyborem jest zapisanie się do Optyk Punkt Widzenia, posiadający wielu specjalistów od różnych dziedzin związanych ze wzrokiem jak, np: Ortoptysta, lekarz okulista, Refrakcjonista oraz techników optyków, którzy za pomocą profesjonalnego sprzętu pokroju foropterów manulanych i autorefraktokeratometrów zbadają narząd wzroku, oraz ewentualnie pomogą dobrać odpowiednie okulary czy soczewki.