Jak dobrać kolor pomadki do karnacji?

Na rynku znajdziesz całe mnóstwo pomadek w przeróżnych kolorach. Wszystkie wyglądają pięknie i kusząco na modelkach, jednak na Tobie mogą prezentować się zgoła inaczej. Dlaczego? Bo nie wszystkie kolory pasują do Twojej karnacji. Jak sobie z tym poradzić? Jak dobrać odpowiedni kolor szminki?

Jak dobrać kolor szminki?

Choć mogłoby się wydawać, że szminkę wybieramy tylko pod kolor naszej karnacji, nie do końca tak to wygląda. Należy kierować się również kolorem włosów oraz kształtem i objętością samych ust. Niektóre szminki mogą przecież optycznie pomniejszać lub powiększać, całkowicie kłócić się z odcieniem włosów lub wyglądać doskonale wtedy, gdy na głowie mamy czapkę. Tyle problemów z wybraniem jednej pomadki! Na szczęście na wszystko jest sposób.

Pomadka do ciepłego typu urody

Ciepły i zimny typ to podstawowa klasyfikacja urody – nie tylko skóry, ale również włosów. Jeśli jesteś posiadaczką ciepłego typu urody, Twoja skóra powinna wpadać w złote lub beżowe odcienie, mieć żółtawe pigmenty. Jeśli nadal nie umiesz tego stwierdzić, spójrz na żyłki po wewnętrznej stronie nadgarstka. Te o zielonkawym zabarwieniu świadczą o ciepłym typie urody. To oznacza, że będziesz doskonale wyglądać w pomadkach o ciepłych odcieniach czerwieni, beżu i brązu, a nawet pomarańczy. Kolory, które na siebie nakładasz, powinny być jaskrawe, z przewagą żółci. Także rozświetlacz do twarzy w Twoim przypadku lepiej będzie prezentować się w odcieniach złota, niż różu.

Pomadka do chłodnego typu urody

Kobiety o chłodnym typie urody mają porcelanową lub różową cerę, czasem nawet niebieskawą. Najczęściej opalają się na czerwono, a żyłki na ich nadgarstkach są niebieskie. Jeśli jesteś posiadaczką chłodnego typu urody, będziesz doskonale wyglądać w zimnych kolorach takich jak brudny róż, wino czy śliwka i wszystkich innych barwach, w których zauważalna jest przewaga niebieskiego.

Możesz już robić makijaż ust z całkowitym spokojem – doskonale wiesz, które kolory Ci pasują, a które lepiej zostawić.