Jak szybko poradzić sobie z siniakiem?

Siniak to krwiak, czyli podskórny wylew z uszkodzonych naczyń krwionośnych. Występuje jako skutek uboczny uderzeń bądź uciśnięć i upadków. Siniak powinien zniknąć po kilku dniach, ale równie dobrze można skorzystać z kilku nieskomplikowanych sposobów, które doskonale poradzą sobie z tym problemem. W aptekach dostępnych jest naprawdę wiele maści i żeli, które przyniosą ulgę oraz sprawią, że siniak szybko straci na intensywności. Oprócz tego produkty tego typu wykazują działanie przeciwobrzękowe i przeciwzakrzepowe. W dalszej kolejności warto zastosować arnikę, czyli roślinę leczniczą, która wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Oprócz tego sprawia, że naczynka mają o wiele mniejszą przepuszczalność. Roślina wykazuje właściwości przeciwzapalne, co również wpływa korzystanie na występujący na skórze siniak.

Nie można nie wspomnieć o kasztanowcu zwyczajnym. Chodzi o to, że występuje w nim cenna escyna, dzięki której naczynia krwionośne stają się o wiele bardziej szczelne i elastyczne. Kiedy korzysta się z wyciągu z kasztanowca oznacza to zmniejszenie obrzęku, oprócz tego wykazuje również właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Pokrótce warto też wspomnieć o nagietku lekarskim. Roślina posiada działanie przeciwobrzękowe oraz kojące, a do tego łagodzi ból. Kiedy siniak idzie w parze z zadrapaniem, nagietek sprawia, że rana goi się zdecydowanie szybciej.