Czym jest AirTag? Sprawdź, jak działa lokalizator Apple

Zdarzyło Ci się zapomnieć, gdzie położyłeś klucze od domu albo samochodu? A może zgubiłeś portfel? Jeśli tak, to rozważ zakup AirTag od Apple. Czym jest AirTag? Sprawdź, jak działa lokalizator Apple.

Czym jest AirTag?

Co prawda, AirTag nie jest produktem, który trzeba mieć, ale z pewnością przyda się osobom, które niejednokrotnie zgubiły klucze czy portfel, Ten niewielkich rozmiarów gadżet to kolejne rozbudowanie ekosystemu urządzeń z logo nadgryzionego jabłuszka, które w szybkim tempie zyskało na popularności.

AirTag to niewielki okrąg, który wykonano z metalu, dodatkowo otoczony plastikową osłonką. Producent zapewnia, że materiał ten jest wytrzymały, trwały i odporny nawet w codziennym użytkowaniu. Jego średnica wynosi 3,2 cm, a grubość 6 mm. Jest bardzo lekki, bo waży zaledwie 11 g. Biorąc pod uwagę wymiary, jest nieco większy od pięciozłotowej monety.  Lokalizator można z powodzeniem włożyć do portfela, przypiąć do kluczy, a także użyć jako lokalizator torebki, plecaka, a nawet i torby na laptop. Apple AirTag dostępny jest na https://idream.pl/iphone/airtag/apple-airtag-1szt..html.

Bateria AirTag działa nawet do 12 miesięcy i jest wymienna. Jeżeli będzie się już wyczerpywać, to dostaniesz powiadomienie w telefonie.

Jak działa lokalizator Apple AirTag?

AirTag to lokalizator, którego działanie polega na raportowaniu jego położenia w lokalizatorze Apple za pomocą bluetootha oraz NFC.  Bluetooth służy do określenia położenia AirTag oraz przedmiotu, w którym lokalizator jest schowany czy też, do którego jest przypięty. Natomiast NFC identyfikuje AirTag. Moduł Bluetooth wykorzystywany przez lokalizator to dokładnie ta sama technologia, którą wykorzystuje się do parowania zegarków Apple Watch oraz słuchawek AirPods.

Aby AirTag działał, wystarczy go przypiąć w dane miejsce, a następnie skonfigurować w aplikacji. Warto dodać, że działa on wyłącznie z innymi urządzeniami Apple.

Zasięg lokalizatora nie jest dokładnie podany, ale jest kilkanaście metrów. Zależy to również od ilości przeszkód, na które trafi sygnał po drodze z jednego sprzętu do drugiego. Im jest ich więcej, tym zasięg się skraca. Jednak odległość spokojnie wystarczy, aby odnaleźć rzecz, którą zgubiło się w domu. Wystarczy, że wybierzesz w Lokalizatorze opcję Znajdź i już możesz śledzić na mapce położenie zagubionego przedmiotu. Możesz również wybrać opcję Odtwórz dźwięk, aby AirTag uruchomił sygnał dźwiękowy za pomocą wbudowanego głośnika.

W nowych modelach flagowców, począwszy od iPhone 11, zlokalizujesz przedmiot za pomocą dźwięku. Ponadto, telefon wskaże Ci szczegółowe położenie, a także kierunek, który należy obrać, aby znaleźć zagubioną rzecz.

Czy warto kupić AirTag?

AirTag to gadżet, który dl jednych będzie przydatny, dla innych zbędnych. Samemu musisz ocenić, czy rzeczywiście Ci się przyda.

Autem lokalizatora jest to, że jest on bezpieczny. Producent dba o prywatność użytkowników. Urządzenie nie jest śledzone przez Apple. Natomiast dane o aktualnym położeniu zagubionego przedmiotu otrzymuje tylko właściciel urządzenia. Natomiast dla innych zarówno historia, jak i dane są szyfrowane.