Delektujmy się kawą, bo nie szkodzi!

Od wielu lat ludzie słyszą różne opinie na temat kawy. Czasem naukowcy bili na alarm i kazali się jej wystrzegać. W innych przypadkach zachęcali do jej spożywania. W związku ze sprzecznymi opiniami ludzie starali się po prostu sięgać po akceptowalne dawki w postaci 2, 3 filiżanek na dzień. Nie ukrywajmy, ciężko jest zrezygnować z tak smakowitego napoju.

Jednakże niedawne badania, które odbyły się w Queen Mary University pokazały, że wypicie nawet 25 filiżanek kawy dziennie nie wpłynie negatywnie na stan zdrowia. W badaniu wzięło udział przeszło 8 tysięcy zdrowych osób. Część z nich piła 3 filiżanki kawy dziennie, inne wcale nie spożywały tego napoju. Jeszcze inna grupa raczyła się kilkunastoma porcjami dziennie. Stan zdrowia żadnej z tych osób nie uległ zmianie, co pokazuje, że serwowanie małej czarnej pod żadnym względem nie wpłynie na stan naszego zdrowia.

Warto też wspomnieć o zaletach picia kawy, gdyż zapobiega ona powstawaniu miażdżycy. Sprawia, że istnieje zdecydowanie mniejsza szansa na wystąpienie cukrzycy typu 2. Redukuje również możliwość wystąpienie w starszym wieku choroby Alzhaimera oraz Parkinsona. Dodatkowo, chroni przed rakiem prostaty, macicy, wątroby i jelita grubego. Najlepiej spożywać ją czarną, bez żadnych dodatków, a przede wszystkim warto zrezygnować z cukru.