Modne oprawki damskie w 2022 r. Na jakie modele warto postawić?

Okulary korekcyjne to codzienność wielu kobiet. Jedne noszą je z przymusu, inne natomiast traktują jako swoistą biżuterię oraz uzupełnienie swojego wizualnego wizerunku. W dzisiejszych czasach wybór oprawek damskich jest tak szeroki i zróżnicowany, że okulary mogą stać się pięknym i efektownym dodatkiem, który podkreśli naszą urodę oraz będzie zgodny z aktualnymi trendami w modzie. Sprawdźmy, jakie oprawki damskie są prawdziwym hitem ostatnich miesięcy!

Jak wybrać najlepsze oprawki damskie?

W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że wybór oprawek okularowych jest kwestią bardzo indywidualną. To, co pasuje naszej przyjaciółce czy znanej celebrytce, nie zawsze będzie estetycznie prezentowało się na nas samych. Wszystkie trendy warto więc traktować z lekkim przymrużeniem oka i brać z nich tylko to, co jest dobre dla nas i nam służy. Tak jest nie tylko w przypadku wyboru ubrań i biżuterii, ale także oprawek okularowych, które należy w pierwszej kolejności dopasować do swojego kształtu twarzy i stylu życia, a dopiero później patrzyć, czy wybrany model jest w aktualnych trendach.

Pierwszym krokiem w wyborze idealnej pary okularów jest określenie, jaki kształt twarzy posiadamy. Możemy to zrobić w bardzo prosty sposób – wystarczy zrobić sobie selfie na wprost i na podstawie zdjęcia ocenić, czy nasza twarz jest bardziej okrągła, kwadratowa, owalna czy może ma kształt serca/trójkąta. Oprawki damskie dobieramy na zasadzie kontrastu po to, aby wyrównać proporcje twarzy oraz wprowadzić do niej większą harmonię. Jeśli więc jesteśmy posiadaczkami twarzy kwadratowej, powinnyśmy skupić się na oprawkach okrągłych, jeśli nasza twarz jest raczej okrągła, dobrym wyborem będą oprawki kwadratowe lub prostokątne. Posiadaczki twarzy owalnej mogą postawić na dowolny kształt oprawek – praktycznie każdy będzie bowiem do nich pasował.

Aktualne trendy w okularach damskich

W tym roku modne będą zarówno neutralne kolory oprawek – warto więc sięgać po oprawki damskie beżowe i brązowe, jak i te zupełnie szalone – fuksja, trawiasta zieleń, neonowa żółć i intensywny niebieski. Oryginalne, rzucające się w oczy oprawki damskie będą świetnym wyborem dla młodych kobiet, które kochają podkreślać swoją indywidualność. Z powodzeniem mogą po nie sięgnąć jednak także pozostałe kobiety i nosić np. w czasie wolnym, jeśli w ich miejscu pracy panuje dress code. Nie sposób przegapić także mody na oprawki fioletowe, nawiązującej wprost do koloru roku 2022 „veri peri”, ogłoszonego przez instytut Pantone.

Jeśli chodzi natomiast o kształt, najmodniejsze w tym roku będą tzw. kocie oczy. Świetnie sprawdzą się dla kobiet, które chcą nadać swojemu spojrzeniu aury tajemniczości. Takie oprawki damskie to świetne odstępstwo od klasycznych kształtów, które wielu z nas już się znudziły. Nadal na topie będą także modne kilkanaście lat temu awiatorki, które stanowią świetny wybór dla kobiet preferujących raczej stonowane, klasyczne dodatki. Warto zwrócić uwagę także na lenonki, które fantastycznie podkreślą oryginalny styl ubierania się oraz świetnie sprawdzą się u kobiet preferujących raczej klasyczny styl.