Płaszcz prosty a może z podkreśloną talią? Dobieramy model do sylwetki

Wybranie płaszcza nie wydaje się skomplikowane. Jednak jego odpowiednie dopasowanie do sylwetki pozwoli na podkreślenie mocnych stron figury, jak również na zamaskowanie jej niedoskonałości.

Kiedy warto zakładać płaszcz?

Płaszcze kojarzą się przede wszystkim z zimą. Doskonale sprawdzają się one również wiosną i jesienią kiedy wieczory i poranki są chłodne. Modele na te pory roku często są dużo cieńsze i dają dużo swobody. Najlżejsze płaszcze sprawdzą się doskonale również latem. Płaszcz jest doskonałym dopełnieniem wieczorowego stroju. W większości przypadków będzie dużo lepiej wyglądał z długą sukienką niż standardowa kurtka.

Z czego powinien być wykonany wysokiej jakości płaszcz?

Przy wyborze płaszcza warto zwrócić nie tylko uwagę na jego krój, ale przede wszystkim na materiał z jakiego jest wykonany. Unikajmy modeli z dużą ilością akrylu/poliamidu. To sztuczny materiał, który bardzo szybko traci swój pierwotny wygląd. Ubrania z niego wykonane często przypominają te z wełny jednak nie posiadają podobnych właściwości. Poliamid bardzo chłonie wodę i nie zapewnia izolacji termicznej. Dodatkowo bardzo łatwo przepuszcza powietrze. W związku z tym nie nadaje się do noszenia w chłodne i wietrzne dni. Zakup płaszcza to wybór na lata, w związku z tym warto postawić na taki wykonany w wysokiej jakości materiałów. Najlepszym wyborem są modele wykonane w kaszmiru lub wełny. Zapewniają one dużo ciepła. Jeśli są poprawnie wykonane są również delikatne i przyjemne w dotyku. Dodatkowo nie będą się gniotły i zachowają doskonały wygląd nawet jeśli będą złożone w szafie lub walizce. Jeśli chcemy postawić na bardzo lekki płaszcz, ale dający dużą ilość ciepła to warto postawić na modele w wypełnieniem z pierza. Najlepszy jest gęsi lub kaczy. Należy również zwrócić uwagę na stosunek pierza do puchu. Ten drugi jest zdecydowanie delikatniejszy i często może wychodzić w okolicach szwów. Im w wypełnieniu więcej pierza tym lepiej.

Jak dobrać płaszcz do sylwetki?

Odpowiednio dobrane okrycie wierzchnie do sylwetki może znacząco poprawić jej wygląd. Kurtki wiosenne damskie są wykonywane zarówno jako luźne oversizeowe jak i idealnie dopasowane do ciała. Jaki model wybrać, aby najlepiej pasował do naszej figury?

Figura w kształcie jabłka

Kobiety o tzw. figurze jabłka posiadają duży biust, delikatną oponkę w okolicach brzucha oraz szczupłe nogi. Aby podkreślić swoje walory należy postawić na modele w kształcie trapezu lub te z podwyższoną talią. Zamaskują one brzuszek i podkreślą piersi. Jeśli stawiamy na płaszcz, powinien on mieć głęboki dekolt podobny do tych w marynarkach.

Płaszcz dla kobiet o figurze gruszki

Kobiety o figurze gruszki posiadają szerokie biodra. W związku z tym ubrania powinny odciągnąć uwagę od tych okolic. W przypadku kurtek i płaszczy najlepszym wyborem będą modele z bogato zdobionymi kołnierzami.

Kurtki dla kobiet o figurze kolumny

Bardzo popularnym typem sylwetki jest tzw. figura H. Kobiety takie posiadają ramiona i biodra o tej samej szerokości. Najlepszym wyborem dla nich będą modele z wcięciem w talii.