Nutridrink – kiedy warto po niego sięgnąć?

Dietetyczne środki specjalnego przeznaczenia medycznego Nutridrink jest to grupa produktów stosowanych do uzupełniania codziennej diety osób, które z powodu choroby, wieku lub innej przyczyny nie są w stanie zaspokoić dobowego zapotrzebowania na niezbędne składniki odżywcze, co w dłuższej perspektywie czasu może doprowadzić do niedożywienia. Preparaty Nutridrink pomagają w dostarczaniu odpowiedniej porcji witamin i minerałów, a także białek, tłuszczy i węglowodanów potrzebnych do utrzymania odpowiedniego poziomu energii.

Osoby starsze, cierpiące na utratę apetytu, a także ciężko chore mogą wymagać wsparcia dietetycznego w postaci preparatów specjalnego przeznaczenia medycznego Nutridrink. Ich zadaniem jest uzupełnianie ewentualnych niedoborów w organizmie, które mogły powstać na skutek braku odpowiedniego odżywiania.

Czym dokładnie są preparaty Nutridrink?

Seria Nutridrink to grupa produktów określanych jako napoje odżywcze, których skład może się różnić w zależności od przeznaczenia i potrzeb konkretnego pacjenta. W ich składzie znajdziemy między innymi minerały takie jak żelazo, mangan, selen i cynk, a także witaminy, w tym witaminę A, C i K oraz witaminy z grupy B. Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego zawiera też inne niezbędne dla utrzymania zdrowia składniki odżywcze, takie jak białko, tłuszcze oraz węglowodany. Preparaty są w postaci płynnej, co ułatwia ich podanie osobom ciężko chorym, które mają problemy z przełykaniem. Do kupienia w aptece https://www.i-apteka.pl/pol_m_Zywienie-Zdrowa-zywnosc_Nutridrink-802.html dostępne są w różnych wariantach smakowych, co czyni je zdecydowanie bardziej atrakcyjnym pokarmem nawet wśród osób, które cierpią na utratę apetytu.

Kiedy podawać żywność Nutridrink?

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego możne znaleźć zastosowanie w wielu różnych przypadkach. Stanowi doskonałe rozwiązanie, gdy zachodzi konieczność uzupełnienia zbyt skąpej diety osoby starszej lub przewlekle chorej. Warto stosować ją przy zagrożeniu nadmiernej utraty masy ciała będącej wynikiem zaburzonego wchłaniania składników pokarmowych albo przy zagrożeniu będącym następstwem przebytej operacji lub choroby. W przypadku osób starszych takie żywienie może stanowić uzupełnienie nieodpowiednio zbilansowanej diety. Stosuje się je również, gdy pacjent odmawia spożywania konkretnych grup pokarmów. Preparaty Nutridrink są też nieocenione w diecie osób mających problemy z przeżuwaniem i połykaniem pokarmu w tradycyjnej formie. Mogą być stosowane w rekonwalescencji po dłuższej chorobie, a także u pacjentów leczonych onkologicznie w celu wzmocnienia organizmu pomiędzy kolejnymi zabiegami chemioterapii.